Masožravky

FAQ - Často kladené otázky

Aktuální informace

Jak probíhá prodej masožravých rostlin, semen a pomůcek v této sezóně?
Prodej semen a pomůcek byl zahájen v únoru 2010. Kompletní nabídka rostlin byla uveřejněna v březnu.
Neodpověděl jste mi na můj dotaz, co se děje? Chtěl bych Vás navštívit ve skleníku.
Ing. Kamil Pásek momentálně z vážných časových důvodů neodpovídá písemně na emaily týkající se dotazů k pěstování rostlin. Návštěvu ve skleníku a osobní odběr lze telefonicky dojednat, pakliže hodnota vaší objednávky přesahuje 2000,-Kč. Pokud máte nějaký dotaz nebo přání, můžete mu zavolat na 603 215739, což je ta jediná a správná možnost, jak ho kontaktovat. Děkujeme za pochopení.
Na jakých akcích Vás můžeme letos osobně vidět?
Letos nás můžete osobně vidět, podiskutovat si a případně zakoupit něco z našeho sortimentu na jedinné akci a to v Pražské botanické zahradě na tradiční podzimní výstavě masožravých rostlin ve skleníku Fata Morgana. Detaily také na stránkách pražské botanické zahrady.
Kde se dozvím více o pěstování masožravých rostlin? Sháním návody k pěstování! Doporučte mi prosím nějakou literaturu.
Pro začátek zkuste třeba novou knížku Kamila Páska: Masožravé rostliny: Podrobný návod k pěstování, kterou vydalo nakladatelství Grada v roce 2006.
Hledáte stále spolupracovníky, mohu Vám nějak pomoci?
Ano, detaily jsou uveřejněny zde. Mimo jiné také hledáme brigádníky, případně pracovní sílu na částečný nebo trvalý pracovní poměr.

Pokud máte volný čas, víkendy nebo prázdniny a jste manuálně zruční, trpěliví s kladným vztahem k rostlinám a chcete nám pomoci s přesazováním, opylováním, balením semínek, mícháním substrátů a jste z blízkého okolí Ostravy, pak nás prosím kontaktujte. Nabízíme možnost brigády a nebo školní praxe v našem skleníku.

Hledáme také komunikativího milovníka masožravých rostlin, s dobrou písemnou znalostí cizích jazyků (angličtina a případně němčina), který by se rád věnoval každodenní komunikaci s našimi zákazníky a partnery. Vlastní připojení k internetu podmínkou.

Pokud máte o tuto práci zájem, kontaktujte nás prosím telefonicky na 603 215739.

Další obecné informace o masožravých rostlinách

Existuje v ČR nějaká společnost, která sdružuje zájemce o pěstování masožravých rostlin?
Ano, v České republice je to CCPS o.s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin. Nejen podmínky členství a výhody pro členy naleznete na jejich internetových stránkách.
Kde najdu nějaké necenzurované internetové fórum, které se věnuje tématu masožravých rostlin?
Zkuste nejlepší fórum: "Masožravé rostliny"! Poradí vám odborníci v oboru a naleznete zde i mnoho nových přátel, se kterými si můžete popovídat o svých dravých rostlinách.