Masožravky


Rok 2007 nám pomalu končí, je příhodný čas bilancovat.

Co se podařilo více a co méně a na co se můžete těšit v roce 2008. A k tomu jako přídavek mnoho unikátních fotek!
Takže nejprve, co se podařilo. Rostliny nám skvěle rostou! Letos to byly zejména mucholapky. A nebylo divu, když jsou tak vykrmené!Dokonce jim bylo těstno ve velkých květnících. Jako této formě označované jako "Fine Tooth X Red" a nebo "Red Purple". Asi se jedná o totožnou rostlinu, alespoň v mé sbírce, ale to nevadí!Drosera caledonica, překvapivě původem z Nové Kaledonie, si také spokojeně roste.A Pinguicula hemiepiphytica z Mexika - tak ta si dokonce samou radostí i kvete!A jak to roste třeba Martinovi Dančákovi na katedře botaniky UP Olomouc? Také moc dobře!A co mi naopak pilo krev? Zejména mšice.......hniloby!...padlí!....a to, že stále některým rostlinám tak úplně nerozumím.

No je toto normální? Jako když se příroda zblázní! Třeba tato Roridula gorgonias: má vlastně kvést růžově a ona najednou chce bíle!Nebo tato mexická tučnice Pinguicula mirandae! Ta si proste ve "flašce" jen tak zbělela....a toto není žádný trik! To je opravdová rarita!....má šanci na přežití? Naprosto tomu nevěřím...  

Čemu však věřím, že nově vzniklá CCPS o.s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin ty šance na přežití má! Tak se mrkněte na její zbrusu nový web.

A jak to bude v roce příštím? No to raději ani nechci vidět!Ale pokud si o tom chcete dále podiskutovat, tak zkuste naše nové fórum o masožravých rostlinách!

Hezké vánoce a Nový Rok všem!